Dzisiaj jest: 26.10.2020, imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy

Najpiękniejsze cerkwie w rejonie Sanoka

Dodano: 2 lata temu Czytane: 324 Autor:

Ciekawa zabudowa oraz malownicza okolica to czynniki, dzięki którym Sanok stał się jednym z ważniejszych ośrodków turystycznych na terenie Podkarpacia.

To miejsce idealne dla tych, którzy chcą urządzać górskie wycieczki oraz dla tych, którzy wolą skupić się na miejskich zabytkach. Sanok jest też świetnym punktem dla tych osób, które fascynują się drewnianą architekturą, a przede wszystkim cerkwiami. Wycieczki w rejonie Sanoka to możliwość zwiedzania wielu cennych zabytków architektury oraz poszerzania swej wiedzy na temat grekokatolików, prawosławnych, Bojków oraz Łemków. W jakich miejscowościach w rejonie Sanoka czekają na nas wyjątkowe atrakcje?

Jedną z ciekawszych cerkwi w rejonie Sanoka jest cerkiew, którą można zobaczyć w miejscowości Czerteż. Wzniesiona w połowie XVIII wieku, jest jednym z najciekawszych zabytków bojkowskich w tej części kraju. Cerkiew Soboru Najświętszej Maryi Panny w Hłomczy to kolejna perełka drewnianej architektury, której w czasie wycieczki w rejonie Sanoka warto się dokładniej przyjrzeć. Cerkiew św. Jerzego w Lalinie to kolejna ciekawostka, na którą warto zwrócić uwagę. Jako jedna z najstarszych w Polsce, uwagę przyciąga cerkiew w miejscowości Ulucz. Prawdziwą perełką w dolinie Sanu jest jednak Dobra Szlachecka. Tutejsza cerkiew oraz znajdująca się przy niej dzwonnica to zabytki, obok których nie można przejść obojętnie. Unikalna architektura sprawia, że jest to jedna z ważniejszych perełek drewnianej architektury, jakimi mogą nas oczarować okolice Sanoka.

Wycieczki w rejonie Sanoka to ciekawa propozycja dla tych, którzy chcą lepiej poznać Podkarpacie i jego skarby. Wspaniałe cerkwie, które zajmują ważne miejsce w tutejszym krajobrazie oraz malownicza dolina Sanu to czynniki, dzięki którym każdy z nas w tej części kraju poczuje się doskonale.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.