Uncategorized

Statystyki z Sanoka. Wiemy, ile osób przebywa w kwarantannie

SANOK / PODKARPACIE. Po wielu próbach uzyskania podstawowych danych o liczbie osób przebywających w kwarantannie na terenie powiatu sanockiego, otrzymaliśmy odpowiedź z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. Publikujemy również mapę Podkarpacia prezentującą aktualną sytuację związaną z koronawirusem.

Zgodnie z przesłanymi statystykami, na dzień 23 marca 2020 (poniedziałek) w powiecie sanockim:

  • 17 osób przebywało w kwarantannie
  • 80 osób było objętych nadzorem epidemiologicznym
  • 1 osoba była hospitalizowana w związku z koronawirusem

Dane przekazała Dorota Gibała z Oddziału OZiPZ WSSE Rzeszów.

grafika poglądowa

OBECNA SYTUACJA NA PODKARPACIU (24.03.2020, godzina: 10:30)

Na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 6877 osób, a 7365 są poddane kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 55 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1237 testów.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 37 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Odnotowano 1 zgon (15 marca).

– Ostatnie siedem przypadków zakażenia to 4 mężczyzn (dwóch młodych i dwóch w sile wieku) z powiatu rzeszowskiego przebywający w kwarantannie domowej, i po 1 przypadku z powiatu krośnieńskiego (kobieta w sile wieku kw.d), leskiego (mężczyzna w sile wieku, hospitalizowany), i stalowowolskiego (mężczyzna w sile wieku, hospitalizowany) – informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego.

STAN NA 24.04.2020, GODZINA: 10:30

źródło: Red., PUW w Rzeszowie